top of page
parametrický design möbiova páska

PARAMETRICKÝ DESIGN

Jsem přesvědčen, že i tradiční řemeslo má jít s dobou. Proto toužím po předefinování oboru architektury a designu, jak v procesu návrhu a realizaci, tak i v jeho užívání. Ve své práci se snažím maximálně využít potenciál současných nástrojů tvorby a prezentace návrhu. To co dřív bylo pouhou intuicí, se dnes díky parametrizaci a optimalizaci stává sázkou na jistotu.

parametrický design

Nabízím spolupráci na projektech, které vyžadují parametrický přístup v procesu tvorby. Může se jednat o návrh složitých konstrukcí, které je třeba měnit na základě vstupních parametrů. Dále nabízím pomoc s optimalizací a automatizací v projekční činnosti.

evoluční algoritmus

Jste developer a toužíte zjistit, jak velký objem domu lze na vašem pozemku postavit a zároveň chcete vědět, že splňujete platnou legislativu? Představte si nástroj, který generuje hmotu domu, vyhodnocuje odstupy staveb a požadavky na proslunění i osvětlení. To je jedno z možných využití evolučního algoritmu.

odstupový úhel

S platností Pražských stavebních předpisů, se pro lokalitu Prahy změnilo posuzování vzájemných odstupů staveb.  Byl zaveden tzv. odstupový úhel, který posuzuje rozhodná okna obytných budov. Pro potřeby hromadného posouzení odstupů používám mnou vyvinutý nástroj.

práce s terénem

Další z mnoha aplikací parametrického designu může být práce s topografií terénu. Máte výkres s výškami na terénu a chtěli byste ho převést na vrstevnice? Nebo byste z něj rovnou chtěli mít 3D model terénu? Ať už vás v souvislosti s terénem trápí cokoli, jistě na to najdeme odpověď.

denní světlo

Aby byt mohl být bytem, je třeba splnit požadavek proslunění jedné třetiny ploch obytných místností bytu a osvětlení. To je důvod, proč na denní světlo myslet už ve chvíli tvorby hmoty budovy. Chcete-li, ověřím, zda navržené byty mají dostatek slunce a nestíní stávající bytové zástavbě.

automatizace

Pokud již nějakou dobu projektujete, jistě jste se přistihli při mnohokrát se opakující nezáživné činnosti. Někdo v této chvíli umí relaxovat, jiného to přivádí k nepříčetnosti. Ať už jste ten či onen typ projektanta, pravda je taková, že pokud by se povedlo tyto činnosti automatizovat, ušetří to spoustu času.

další služby:

bottom of page