top of page
interiérový design kuchyně

INTERIÉRY

Nabízím zpracování návrhů interiéru. Specializuji se na interiéry bytů a rodinných domů, ale rád vám pomůžu zútulnit vaši kancelář, obchod nebo salón krásy.

začít včas

Pokud chcete navrhnout interiér do dosud nepostaveného bytu nebo domu, doporučuji s tím začít ještě před realizací.  V průběhu návrhu interiéru mohou totiž vzniknout skvělé nápady, které mají dopad na změnu stavby. Bourání v sotva realizované stavbě? Jak se to stalo? Protože se do té doby projektant ani klient interiérem detailně nezabývali.

barvy a materiály

Jakmile máme jasno v dispozičním uspořádání, postaví se celý prostor ve 3D. Zprvu se řeší hmotové řešení interiéru, pak na řadu přichází barvy a materiály.  Prostor se dokresluje kusovým nábytkem a doplňky interiéru, aby vše zapadalo  do navrženého stylu. S klientem se ladí poslední vizuální detaily. Snažíme se udržet koncept.

inspirace

Na jedné straně máme prázdný prostor, kde má vzniknout obývák, kuchyň nebo třeba dětský pokoj. Na straně druhé je klient, který se chce v těchto prostorech cítit dobře. Aby se dílo podařilo, musí architekt klienta poznat. Jak to udělat? Stačí, když si klient s architektem vymění pár inspiračních obrázků a nechá architekta pochopit, co se mu na nich líbí.

prezentace

Pro prezentaci mých návrhů jsem si zvolil cestu časové efektivity na úkor fotorealističnosti. Spíš než do kvality vizualizací tedy investuji svůj čas do promyšlené tvorby. Návrh interiéru je prezentován půdorysy a barevnými vizualizacemi. Pro ty z vás, kteří máte rádi moderní technologie, nabízím animaci nebo virtuální procházku budovou. 

dispozice

V rámci toho, co daný prostor umožňuje a s ohledem na rozpočet klienta je možno začít tvořit. Zpracují se půdorysy s uspořádáním nábytku ve variantách. Do úvahy se nejen promítá představa a vkus klienta, ale i vzájemné typologické a provozní vazby budoucího fungování prostor. Neopomenou se ani technické podmínky, aby vše fungovalo.

realizace

Návrh interiéru není podkladem pro realizaci. K tomu, aby se interiér dal realizovat, je třeba ujít ještě další kus cesty. Pokud budete mít zájem, navrhnu spárořezy obkladů a dlažeb, rozkreslím truhlářské výrobky k nacenění. Pomohu vám se rozhodnout při výběru kusového nábytku, povrchových materiálů a dalších prvků interiéru. 

další služby:

bottom of page