top of page
navrh rodinneho domu

ARCHITEKTURA

Nabízím zpracování studie stavby. Zejména staveb, které jsou určeny pro bydlení. Jedná se o rodinné domy, rekreační objekty, bytové či polyfunkční domy. Nebráním se ale ani spolupráci na stavbách občanských.

nemovitost

Než se vrhneme na spolupráci, budete potřebovat stavební pozemek nebo dům k rekonstrukci. V případě, že nad koupí nemovitosti váháte, rád vám poradím, zda je ta či ona konkrétní investice vhodná pro váš záměr. Ve smyslu pořekadla "Dvakrát měř, jednou řež!", bude dalším krokem důkladné zaměření vašeho pozemku nebo domu.

návrh exteriéru

Tím, že pracuji s 3D nástroji pro návrh architektury, vzniká současně s půdorysy i vnější vzhled domu. Vnitřní prostory a exteriér jsou neoddělitelně spojeny a tak to je dobře. Často se stává, že změna exteriéru má vliv na dispoziční řešení. Nebojte se toho. Cílem je nalezení rovnováhy mezi těmito dvěma propojenými světy.

schůzka

Když už máme na čem stavět, probereme spolu vaše zadání. Budu po vás chtít vědět, jaké jsou vaše představy a finanční možnosti. Další záludné otázky budou směřovat k tomu, abych pochopil, jak má dům a jeho vnitřní prostor vypadat, abyste se v něm cítili dobře. To vše by bylo ideální probrat na osobní schůzce s účastí všech, kteří budou do návrhu promlouvat.

prezentace

Dílčí konzultace i výsledná studie budou prezentovány na 2D výkresech půdorysů, pohledů, řezů a barevných vizualizací. Je to standard toho, jak jsme zvyklí posuzovat projekty staveb. Pro ty z vás, kteří máte rádi moderní technologie, nabízím animaci nebo virtuální procházku budovou. Díky tomu si budete moci prohlédnout návrh ze všech stran.

návrh dispozice

Jistě se najde někdo, kdo to dělá jinak, ale já osobně preferuji začít navrhovat dům od půdorysů podlaží. Aby dispoziční řešení fungovalo, je třeba zapojit i vnější vlivy jako je orientace ke světovým stranám, tvar a umístění domu, vstupu a vjezdu na pozemku. Nesmí se opomenout ani charakter okolní zástavby, který je dobré ctít. To aby úřady i sousedé byli v klidu.

další postup

Studie stavby slouží jako zadání projektu pro další stupně projektové dokumentace. V případě zájmu vám doporučím projekční tým, který v součinnosti se mnou zpracuje projekt podléhající povolovacím procesům stavebního úřadu s cílem získání povolení stavby. Před tím, ale zvažte, mé doporučení zpracovat návrh interiéru.

další služby:

bottom of page